Özellikler

Kullanım Detayları

Satış Ekranı

Satış ekranı ürünlerinizin fiyatlarını görebileceğiniz satışlarını yapabileceğiniz veresiye emanet pos perakende fatura nakit reçete reçete kaydedebileceğiniz bir ekrandır.

 

Ekrana direk karekod okutabilir ürün ismi aratabilir ya da toplu karekod girişini kullanarak ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

 

Satış kaydında ürünlerin fiyatlarında ürün ismine çift tıklayarak fiyatını değiştirebilir ya da kayıt sırasında satışınıza iskonto uygulayabilirsiniz ekrana yanlış okuttuğunuz satış içerisinde olmasını istemediğiniz ürünü f7 kısa Yolu ile silip satıştan çıkartabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Reçete Ekranı

Reçete ekranı nakit manuel özel sigorta Medula reçetelerinizin günlük aylık yıllık olarak kontrol sağladığınız bir ekrandır. Reçete ekranından manuel reçete ekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Reçete ekranında filtreleme olarak reçete ekranınızı hızlı yüklenmesi için filtreleme kısmından 3 -6-12 ay olarak ya da tümü seçerek filtreleme yapabilir reçete ekranında hastaya ait reçetelerin tamamını görmek içi tüm reçeteleri seçerek faturalandırılmış olanlarıda listeleyebilirsiniz.

Tek bir hastaya ait reçeteleri görmek için reçete ekranında sağ tık bu hastaya ait reçeteleri göster seçeneğini veya ctrl+f tuşu ile de aratma kısa yolunu kullanabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Fatura Ekranı

Fatura ekranınız perakende fatura  özel sigorta faturası  ciro prim faturası  kesebilmenizi sağlayan aynı zaman da kesilen faturalarınızın kontrolünü sağlayabileceğiniz bir ekrandır.

Meduladan kesmiş olduğunuz SGK faturalarınızı da program içerisine aktarıp bu kısımdan faturalarınızın kontrolünü de sağlayabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Alışlar Ekranı

Alışlar ekranınız depolardan aktarmış olduğunuz e faturalarınızın bulunduğu depo bazında tarih aralığı ve depo ismi seçerek aktarmış olduğunuz faturaların kontrolünün sağlandığı bir ekrandır.

 

Aynı zaman da manuel olarak alış ve alım iade faturası girmenizi sağlayan aktarılan faturalarınızın its alım ve alım iade bildirimi sağlayabileceğiniz bir ekrandır.

Aynı zamanda faturalarınızda üts li ürünlerin aktarımında aynı its gibi üts li ürünlerinizinde üts alma ve alım iade bildirimi yapılabilir.

Kullanım Detayları

Takaslar Ekranı

Takas ekranınız eczaneler arasında ürün alış verişini sağladığınız bir ekrandır.

Takas ekranında eczane kartı ekleyebilirsiniz.

Aldığınız ve verdiğiniz takaslarda maliyetinin hesaplamasını siz belirlersiniz aynı zaman Eczanem programını kullanan eczanelerden otomatik olarak takasınızı alabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Ürünler Ekranı

Ürünler ekranında sistemde kayıtlı olan ürün kartlarınız mevcuttur. Zamanla fatura aktarımı ile sisteme yeni gelen ürünlerinizi kaydedebilir ya da dışardan almış olduğunuz veri tabanında kayıtlı olmayan ürünler için kart ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Ürün kartlarını ekle butonu ile oluşturup ekrana ürün isim bilgisi ürün grubu ürüne ait barkod fiyat KDV fiyat tarihi girerek ürüne ait eklemek istediğiniz firma bilgisini girip kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Bu ekrandan kısa yol olarak ctrl +f ile ürün ismi aratabilir barkod kısmında sağ tuş barkoduna göre ürün ara ile de ürünlerinizi aratabilirsiniz.

Itriyat olarak eklenen ürünlerinize bu ekrandan miad ekleme kısmını kullanarak miadlarınızıda ekleyebilirsiniz.

Kullanım Detayları

Cari Ekranı

Cari ekranında depoların eczanelerin kurumların kartlarının bulunduğu bir ekrandır

Bu ekranda depoya ait cari borç toplamlarını görebilirsiniz

Kurum kartlarını ekleyebilir depo kartlarınızı açabilir eczane kartı oluşturabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Hasta Ekranı

Hasta kartlarınızın bulunduğu ekrandır bu kısımda hasta kartlarınızı eczanem web üzerinden girilen reçeteler ile programa kartlarınız otomatik açılır aynı zaman ekle butonunu kullanarak hasta kartı ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Hasta kartlarınızda cari gruplandırma yaparak ailelerin ya da takibini yapmak istediğiniz kişileri bakiye olarak gruplandırabilir aynı zamanda özel takibini yapmak istediğiniz hastalar için hasta kartından özel takibi yapılacak hasta olarak işaretleyip bir grup oluşturabilirsiniz.

Hasta kartları ekranında sağ tık adına göre ara ya da soyadına göre ara şeklinde aratma yapabilirsiniz.

Hastalarınıza ait kayıtlı olan adres bilgisini de sağ tık eczanem etiket yaparak hasta adres etiket ekleme butonu kullanılabilir hastalarınızın ilaçlarını teslim ederken bu kısa yoldan faydalanabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Doktor Ekranı

Doktor kartları ekranında eczanem web üzerinden girilen reçetelerinizin aktarımı ile birlikte sisteme otomatik olarak kartlarınız oluşur.

Doktor kartlarınızı dilerseniz manuel olarak oluşturabilirsiniz.

Kullanım Detayları

Raporlar Ekranı

Raporlar ekranında günlük kullanımını kolaylaştıran aynı zaman yapılan işlemlerinize ait raporları bulabileceğiniz bir penceredir.

Bu pencerenin altında sıralayacak ve kısaca özetleyecek olursak;

Dozaj takip listesi

Bu raporda Meduladan girilen raporlu hastalarınızın ilaç bitim tarihini reçeteli giriş tarihini hastalarınızın rapor kontrolünü sağlayabilir hasta bilgilendirmek için sms gönderimi sağlayabilirsiniz

Rapor takip listesi

Bu raporda raporlu hastalara ait raporları görebilir raporun başlangıç bitiş tarihi rapora girilen tanıyı görebilirsiniz.

Medikal takip listesi

Medikal takip listesi Medikal malzeme sistemi üzerinden girilen reçetelerinizin program içerisinde raporlarını takip edebildiğiniz raporların bitim tarihini görebileceğiniz ekrandır.

Müşteri ürün takip listesi

Müşterilerinizin ilaçlarını takip edebileceğiniz özel olarak siparişini verdiğiniz ilaçları teslim edilip edilmediğini kontrol ve takibini sağlayabileceğiniz bir ekrandır.

İleri fiyat raporu

İleri fiyat raporu ekranında ürünlerinizin ilerleyen tarihte güncellenecek olan fiyatlarının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Geçmiş fiyat değişikliği

Geçmiş fiyat değişiklikleri raporunda ürünlere ait eski fiyat güncellemelerinin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Günlük reçete raporu

Günlük reçete raporu ekranından gün içerisinde eczanem web den girilen ya da manuel olarak kaydedilen reçetelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Aylık reçete raporu

Aylık reçete raporu ekranında aylık olarak reçetelerinizi raporlama yapabilir aynı zamanda filtreleme kısmından istediğiniz tarih aralığında istediğiniz kuruma ait reçeteleri listeleyebilirsiniz.

Günlük veresiye tahsilatı

Program içerisinde hastalarınızın veresiye hareketlerinin takibini yapabildiğiniz gün içerisinde yapılan tahsilatlarınızı görebileceğiniz raporlama ekranıdır.

Stok raporları

Stok raporları ekranımız da stoklarınızın satış hareketlerini giriş çıkışlarını ya da mevcut stok bilginizi alabileceğiniz raporlama sistemidir.

Detaylandırılacak olursa eğer;

✔ Ürün raporu
✔ Satış hareketlerine göre ürün raporu
✔ Satış hareketi olmayan ürün raporu
✔ Ürün maliyet raporu
✔ Envanter raporu
✔ Giriş çıkış raporu
✔ Stok fazlası raporu
✔ Alış raporu
✔ Ürün bazında alış raporu
✔ Farklı kamu iskontoları raporu
✔ Farklı kamu fiyatı farklılıkları
✔ Fatura aktarımı-Fiyat onay listesi
✔ Miad raporu
✔ Karekod hareket raporu

Bu başlıklar altından kolaylıkla stok kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Reçete raporları ekranı kullanım detayı

Reçete raporları ekranında reçetelerinizin kolaylıkla
Filtrelemesini aynı zaman reçetelerinize ait bilgilerin içeriklerine ulaşabileceğiniz bir ekrandır.
Detaylandırılacak olursa eğer;

✔ Reçete raporu
✔ Majıstral raporu
✔ Ürün bazında reçete raporu
✔ Doktor bazında reçete raporu
✔ Takibi zorunlu ilaç satışları raporu
✔ Muayene ücretleri raporu
✔ Reçeteye girilen notlar raporu
✔ Reçeteli ilaç hareketleri
✔ Reçete kayıt defteri
✔ Renkli reçeteye tabi ilaçların giriş çıkış raporu
✔ Silinen reçeteler

Bu başlıklar altından reçeteleriniz için kolaylıkla kontrol sağlayabilirsiniz.

Cari raporlar ekranı kullanım detayı

Cari raporlar ekranı depolar kurumlar eczaneler hastalara dair cari hesap hareketlerinin kontrollerini sağlayabileceğiniz bir ekrandır.
Detaylandırılacak olursa eğer;

✔ Cari raporu
✔ Hasta raporu
✔ Hasta kayıt raporu
✔ Hasta iskonto raporu
✔ Doktor raporu
✔ Fatura raporu
✔ Cari hareket raporu
✔ Çek/senet raporu

Bu başlıklar altından cari hareketlerinizi filtreleme ve kontrol sağlayabilirsiniz.

Emanet raporu ekranı kullanım detayı

Emanet raporu ekranında hastalara verilen emanet bilgilerine erişebilir bu ekrandan hastanın toplamda ne kadar emaneti var görebilir hastanıza hatırlatma amaçlı sms gönderimi sağlayabilirsiniz

Veresiye raporu ekranı kullanım detayı

Veresiye raporu ekranında hastalara kaydedilen veresiye kayıtlarını kontrol edebilirsiniz.
Bu ekranda hastadan tahsil edilen tutarı tahsil edildikten sonra kalan bakiyeyi kontrol edebilir hastaya vade tarihi girildiyse vade tarihini kontrol edebilir borcu olan hastalarınızın bakiye bilgisine erişebilirsiniz.

Pos raporu ekranı kullanım detayı

Pos raporu ekranında hastaların günlük ya da aylık pos olarak yapılan kayıtlarını kontrol edebileceğiniz ekrandır.

Satış raporu ekranı kullanım detayı

Satış raporu ekranında aylık günlük yıllık olarak satışlarınızı filtreleme yöntemi ile satışlara ait görmek istediğiniz bilgilere erişebileceğinizi bir ekrandır.

E-fatura & E-arşiv fatura raporu ekranı kullanım detayı

Bu raporlama ekranında sistemimizin entegre olarak çalışmış olduğu e-fatura firmalarının sistem üzerinden kesmiş olduğunuz faturalarını kontrollerini sağlandığı bir ekrandır.